Proč muži nemají doma klid?

Velmi často slyším od mužů, že chtějí mít doma klid a ptají se mě, proč ho nemají. Co zatím stojí?

Je to vlastně logické. Když muž loví v práci celý den pomyslné „mamuty“, zákonitě mu to bere energii a po příchodu domů si chce prostě odpočinout. Chvíli čumět do blba. Nic nedělat. Jen tak být.

Nároky na muže a ženy doma: kdo je více unavený?

Jenže když muž přijde domů, čeká tam na něj místo vytouženého klidu jeho unavená žena. Žena, která je zcela právem po celém dnu také vyčerpaná. Z péče o děti, z úklidu a ze všech těch drobných, neviditelných činností, které neberou konce.

Kdo se postará o děti po příchodu z práce?

A teď se nabízí otázka kdo? Kdo převezme iniciativu, když muž celý den lovil mamuty, zatímco se žena starala o děti a domácnost? Oba chtějí klid a chvíli si oddechnout.

Faktory ovlivňující neklid doma

Únava ale není jediným faktorem, proč muži nemají doma klid. Promlouvají do toho další faktory, které ovlivňují neklid doma a způsobují obrovské napětí. Jaké? Například tyto:

  • Muž si se ženou nerozumí v pohledu na výchovu dětí
  • Když chce žena něco řešit, muž reaguje podrážděně a ženu to blokuje
  • Když by se chtěl muž milovat, žena ho odstrčí
  • Když se muž zeptá ženy, jestli se něco neděje, její odpověď je „nic“
  • Žena začne muži něco vyčítat a on se uzavře do sebe

Škála faktorů je skutečně široká a v každé domácnosti se můžou problémy lišit. Co mají ale společné, je, že způsobují napětí, dusno a hádky, ve kterých není nikomu dobře. A trpí tím nejen dospělí, ale i děti. Pokud se to dlouhodobě neřeší, rodina se rozpadá…

Samozřejmě že i ženy mají svoje témata, tak jako i my chlapi. Potřebujeme se s nimi naučit pracovat. V mojí praxi při práci s muži však vidím, že máme spoustu věcí, které můžeme dělat lépe, aby to doma fungovalo více na pohodu. Bez ohledu na to, co dělá nebo nedělá žena.

Dobrá zpráva je, že to můžeš změnit!

Už tisíce chlapů se nad sebou dokázalo zamyslet a podařilo se jim zlepšit atmosféru v rodině i celkovou náladu ženy a dětí. Ze všeho nejdřív ale museli rozklíčovat, proč doma klid neměli.

Jak to rozklíčovat? Natočil jsem 5denní výzvu zdarma Chci mít doma klid, ve které popisuju co dělat, abys měl jako chlap doma více uznání, pohody a radosti. Je pro všechny muže, kteří chtějí mít doma klid.

Klikni na tlačítko níže a přidej se. Pojď pochopit, co jako chlap můžeš dělat lépe, jinak a hlavně tak, abys měl po svém boku milující ženu jako životní standard.

Výzva je zdarma. Během 5 dnů Ti ukážu systém, který je ověřený už tisíci chlapy. Pojď být dalším, který ví, jak na to!