Rodičovství

Je to fascinující věc být tátou, užívat si rodičovství. Na jedné straně obrovská radost, na druhé straně zodpovědnost a mnohdy vrásky na čele. A přece jedná věc je jasná. Děti nemohou za naše vlastní zranění, která jsme utrpěli jako děti.

Nemohou za to, že

...si naše rodiče nerozuměli.
…na nás naše rodiče křičeli.
…se naše rodiče (případně) rozvedli.
…jsme byli šikanování.
…na nás rodiče neměli čas.

A přesto to všechno naše děti odnášejí. Ať se nám to líbí nebo ne.

V rodičovství je jedna fascinující věc.

Mnohdy o tom ani nevíme. Jednoduše často opakujeme vzorce, které jsme zdědili a nevíme o nich.

Můj taťka utíkal od emocí mojí mamky, protože sám nevěděl, co s tím. Jako kluk jsem tento model okoukal, převzal a do svých skoro 30 let v něm žil. Vůbec nechci ani namítnout, že můj taťka je špatný. Neměl se to od koho naučit, jak pracovat sám se sebou a hlavně, jak mít doma pohodu s ženou.

A takhle je to se vším. Teď, když jsme rodiče je na nás zastavit to mnohdy mezigenerační šílenství, které se čato předává nevědomky. Pojď začít psát nové kapitoly.

Protože nepomůže

…vymlouvat se, být nasraný na své rodiče nebo na sebe, nosit v sobě křivdy, které nejsou naše a být na to sám. Je to fakt na nás. Na každém jednom z nás si uvědomit ty staré nefunkční vzorce, mluvit o nich, nebát se jich, a postupně je překonávat a nahrazovat novými vzorci. Je to náš boj. Tento boj s vlastní hlavou a vlastními nefunkčními schématy má smysl. Je to jediný boj, který má smysl, jak říkával Magatha Gandí. Protože naše děti za to fakt nemohou. Je to na každém jednom z nás.

Není na to vše dobré být sám, proto jsem vytvořil Restart muže. V současnosti nám píše nám mnoho chlapů, abychom otevřeli Základní trénink pro muže. Proto v brzké době budeme otevírat brány. Pokud o tom chceš vědět jako první, přidej se na čekačku, dáme Ti vědět.

Komentáře