Proč se muži bojí emocí žen

V dnešní době se často setkávám s otázkou, proč se muži bojí emocí žen a často před nimi utíkají. Jakmile se žena rozohní, muž obvykle vyklidí bitevní pole. Pojďme se na to podívat z několika stran:

Výchova

Když si chlapeček ve svém vývoji začne uvědomovat sám sebe, často nastávají situace, kdy ho hlavně maminka/tetička/babička/učitelka potřebuje usměrnit.
„Sedni si!“
„Nedělej to!“
„Buď v klidu!“
„Neběhej tam!“
„Běž si umýt ruce!“
„Vem si bundu!“

Takových situací je každý den nespočet. Kdo má doma děti, tak ví. A všechno to jsou povely, příkazy nebo zákazy.

Už chlapeček se bojí emocí maminky

Pojďme spolu trochu počítat. Některé maminky přiznávají, že svým chlapcům dají i cca 100 povelů za den. Pro jednoduchost a názornost pojďme vzít tento extrémní příklad. Jsou samozřejmě maminky, které těch povelů dávají mnohem méně. Při 100 povelech denně to znamená 3 000 povelů měsíčně. To znamená 36 000 povelů ročně. Když vezmu v potaz, že toto období začne ve 3 letech a končí okolo 18 let, tak to máme 36 000 x 15 let. To se rovná zhruba 540 000 povelů, příkazů nebo zákazů, které chlapec slyší od ženské autority během dospívání. Půl milionů příkazů/zákazů/povelů od žen!
Vím, že to je extrémní příklad. I kdyby těch povelů byla jen polovina, dejme tomu 250 000 (asi 50 denně), tak i tak to je velmi silný základ pro vytvoření strachů z žen a hlavně jejich emocí. Co se obvykle stane, když kluk neposlechne? Přicházejí často tresty a někdy i fyzické…

Maminky nejsou špatné!

Chci zde zmínit, že v žádném případě nechci říct, že maminky jsou špatné. Chraň ruka páně si to vůbec myslet. Maminky jsou úžasné, jen jsou často na své kluky samy a je to systematický problém celé naší společnosti a hlavně života v atomických rodinách. Ženská autorita je skutečně problém pro chlapskou dušičku malého kluka.

Absence mužských vzorů

Když se podíváme do rodiny, tak pokud chlapec často vidí, že se tatínek bojí (emocí) maminky, tento vzorec si mnohdy fixuje, že je to vlastně normální. Už nespočet klientů mi řeklo, že „táta se radši schoval do garáže nebo do hospody, než aby s mamkou něco řešil“. A jak se to ten kluk má tedy naučit? Jak má pochopit, že žena není žádný drak, před kterým je třeba utíkat?

Muži nejsou špatní!

Opět, muži nejsou špatní. Jen často pobrali vzorce výchovy, které viděli ve svém okolí a pak to nesou dál svým životem. A protože to vidí všude okolo sebe, tak to berou jako normu.

Co s tím, když se muž bojí emocí ženy?

Muži musí psychicky zesílit. Záměrně zde zmiňují musí. Není jiná cesta. Je třeba překonat strachy a být doma oporou = neutíkat. Jinak nemáme šanci se z tohoto marastu dostat. Před ženskými emocemi nesmíme utíkat. Protože když muž utíká, žena ho mnohdy zaplaví vlnou výčitek.

Chlape, pokud s tím opravdu chceš pracovat, připravil jsem nový webinář Žena mi neustále něco vyčítá. Začíná dnes ve 21:00. Pojď se přihlásit, než Ti výčitky přerostou přes hlavu.

P. S. Prosím, nepište mi zde o holčičkách, toto je čistě pro pochopení toho, proč se muži bojí (emocí) žen.

Komentáře