Nevěřím si

Velice často od mužů na svých konzultacích slyším: „Nevěřím si!“. Chlapi, kteří jsou manažeři, vedoucí nebo majitele firem. Na poradách jsou machři, ale uvnitř si velice často nevěří.

– Nedosáhnu na ten vysnívaný post…
– Žena mě opustí…
– Rodina se rozpadne…
– Nevydělám dost peněz pro rodinu…
– Všechno špatně dopadne
….

Já jsem na tom před lety nebyl o nic líp. Shazoval jsem se, jak jsem jenom mohl… Ačkoliv to tak nevypadlo, jsem si vůbec nevěřil. Měl jsem negativní komentáře sám o sobě v mé mysli. Vůbec jsem nechápal, kdo jsem jako muž a jaká je moje role.

Navenek to tak ale vůbec nepůsobilo. Byl jsem suverén, který byl schopen pařit do rána, balil ženský, chlubil se svými zářezy, ukazoval jsem ostatním, jak se to nebo ono „má dělat“ a machrovat až na půdu. Nevěřím si bylo velice dobře navenek maskované.

Proto jsem napsal knihu společně s kolegou psychologem Milanem Studničkou, abych chlapům pomohl zbavit se vnitřních démonů a být těmi vysmátými týpky, které uznávají jejich ženy a rády se s nimi kdykoliv pomilují. 

Je to práce, kterou nikdo za žádného muže neudělá. Každý si tím musí projít sám, odžit si to, projít peklem vlastní mysli a překonat mnohdy dětinské manýry…

Rád bych měl v ruce magickou hůlku, jejiž mávnutím všichni muži budou mít v sobě zdravé sebevědomí, které by měli získat už z dob, kdy byli malí kluci.

Neumím kouzlit, ale umím popsat vlastní postup, který pomohl mně. A sdílím ho v knize, kterou jsem napsal a ty můžeš být u toho.

Bohužel jako muži jsme se velice často naučili stahovat kalhoty ještě před brodem… a to je škoda.

Jak a čím nahradit nevěřím si?

A otázka, kterou dostávám velice často je: Jak si vybudovat sebevědomí? A každému muži jednomu z nich odpovídám stejně. Dej si výzvu a dodrž si své slovo. Pro sebe. Kvůli sobě. Dělej to dostatečně dlouho a uvidíš, jaké „divy“ se s tebou začnou dít. Jakmile toto muž pochopí a aplikuje do svého života, už nemůže si „nevěřit“. Stačí „jen“ začít a „jen“ vydržet. Podrobněji o tom píšu v knize Restart muže, kterou si můžeš objednat, stačí kliknout na tlačítko níže.

Komentáře