Nefunkční vztah

nefunkční vztah

Často se na mě obracejí muži, kteří mají nefunkční vztah. Když se bavíme blíže, muži přiznají, že se bojí ženských emocí – odmítnutí, napětí, dusna, ponížení, křiku, výsměchu atd. V důsledku toho se bojí jít do konfliktu, bojí se, že jim žena nedá a bude celkové napětí doma a raději utíkají to práce, k milence, k pornu nebo do virtuálních světů…

Nebyl jsem výjimka. Vystřídal jsem desítky nefunkčních vztahů a utíkal z jednoho ženského klína do druhého. Jakmile byla žena nějak rozohněna, bral jsem nohy na ramena a utíkal (protože jsem nevěděl, jak to mám řešit). Než jsem potkal Milďu Studničku a díky němu jsem pochopil, že mám obrovský strach z ženských emocí.

Dnes je situace jiná. Mám rodinu, 3 dcery a v životě jsem nebyl šťastnější, veselejší a radostnější, než jsem dnes.

Proč muži setrvávají v nefunkčním vztahu?

Proč se muži bojí ženských emocí? Zakopaný pes leží ve výchově. Chlapec od malička je velice často vystavován ženské autoritě v podobě povelů, příkazů nebo zákazů a chybí mnohdy mužský vzor. Zkuste počítat se mnou.

Chlapec denně slyší cca 10 příkazů od žen (maminky, paní učitelky, tetičky nebo babičky). Denně. Měsíčně to je 300 příkazů. Ročně to je 3 600 příkazů. Jinými slovy ročně je jeho mysl vystavováná příkazům od žen 3 600x.

Když vezmu v potaz, že toto začíná zhruba o 3 let věku daného chlapce, tak do 18 let to je 3 600*15 = 54 000 příkazů, povelů nebo zákazů. Jsou však maminky, které v naší komunitě přiznávají, že své chlapce povelují i 100x za den 🙁 Matematiku si pak můžete udělat sami.

O jaké povely se jedná? „Sedni. Neběhej. Neper se. Najez se. Běž si vyčistit zuby. Už se konečně uklidni! Běž si lehnout. Běž se učit. Koukej vstát! Chovej se slušně. Běž si umýt ruce. Běž se obléknout, venku je zima atd.“

Jak poslouchání vede k nefunkčnímu vztahu

Jinými slovy se chlapci učí, že ženská autorita se musí poslechnout a automaticky si jejich mysl žen bojí. Protože, pokud nebude podle maminky/tetičky/učitelky/babičky, tak bude zle, napětí a dusno.

Nebyl jsem výjimka. Tvořil jsem nefunkční vztahy, utíkal jsem od žen, jak jsem mohl až jsem potkal chlapy, kteří mi pomohli.

A nechci zde říkat, že maminky jsou špatné! Je to celý systém atomické rodiny, chybějících mužů vzorů, vyčerpaných maminek, které mají toho naloženo až až, co je špatně.

Chci jen vysvětlit podstatu problému. Chodí ke mě na konzultaci muži ve svých 30, 40 ale i 50 letech a tento problém (strach mužů z ženských emocí je ta pravá pandemie).

Muž, který se bojí své ženy, nemůže být pro ní oporou.

Jak mohu být oporou pro někoho, koho se bojím? To z logiky věci nejde a tak je nefunkční vztah na světě. Dobrá zpráva je, že se s tím dá KRÁSNĚ pracovat. Jsem toho důkazem a další chlapi z naši komunity také.

Já neustále hledám možnosti, jak chlapům ještě více pomoci, aby byli oporou pro sebe, ženy a děti, proto jsem jsem vytvořil webinář Žena mi neustále něco vyčítá a odhalím ti, co s tím můžeš dělat.

Komentáře