Nechci rozpad rodiny

Snad žádný muž si při návratu z oltáře neříká, že jednoho dne bude jeho manželství viset na vlásku. Přesto se mnoho mužů ocitnou v situaci, kdy se domov, který měl bezpečným útočištěm, promění ve zdroj neustálého napětí, hádek a úzkosti, která nedává spát. Jak se stalo to, že v mysli muže se objeví kontrolka nechci rozpad rodiny? A ještě důležitěji, co muže muž udělat, aby se jeho rodina nerozpadla?

Bolest rozpadajícího se vztahu

Pro mnoho mužů představuje rozpad rodiny nejen ztrátu partnerství, ale i rozpad samotného základu jejich identity. Jako manželé, partneři a otcové často stavíme svůj smysl života a úspěch na schopnosti udržet rodinu pohromadě a šťastnou. Pocit selhání může být ochromující a bolest z toho, že muž vidí, jak jeho děti trpí kvůli problémům s partnerkou, je často to nejtěžší.

Bolest, kterou muž zažívá, když jeho rodina čelí rozpadu, není jen emocionální. Je to bolest ztráty – ztráty společně stráveného času, vybudovaného majetku, plánů na budoucnost a společných snů. Tato bolest se může projevovat úzkostí, depresí, ale i fyzickými symptomy jako jsou nespavost a ztráta energie. Někteří muži mohou cítit i vztek – na sebe, na partnerku, na situaci – která, pokud není správně řešena, může celou situaci ještě více zhoršit.

Jak se vyhnout rozpadu rodiny

Prvním krokem k řešení je přijmout, že jediná osoba, kterou můžeme skutečně změnit, jsme my sami. Přijetí této pravdy může být těžké, ale je to základní krok k tomu, aby se situace začala zlepšovat.

Důležité je také hledat podporu a nebýt na to sám. Zatloukáním a útěkem k drogám, alkoholu nebo pornu se ještě žádný problém nevyřešil, ba právě naopak. Sdílení s ostatními muži, kteří prožívají podobné příběhy může být právě tou změnou, kterou je třeba v životě udělat, protože v tom může být obrovská moudrost a hlavně inspirace ke změně.

Výzva pro chlapy: Nechci rozpad rodiny

Pokud cítíš, že Tvoje rodina je na pokraji rozpadu, ale nechceš, aby se to stalo, je nejvyšší čas jednat. Nenech se odradit strachem nebo hrdostí. Na to teď není prostor. V sázce je příliš mnoho.

Připravil jsem výzvu pro chlapy: Nechci rozpad rodiny. V ní během 5 dnů popíšu to, co mnoha chlapům uniká a ukážu systém, jak přistupovat k ženě (a k rodině), aby se rodina nerozpadla a doma zavládla radost, pohoda a i ten klid a ty jsi měl respekt, který si zasloužíš.

Registrace do výzvy je zdarma, a je to první krok k obnově tvojí rodiny. Začínáme v pondělí 27. května.

Nenech svou rodinu jen tak rozpadnout. Je na čase, abys jako muž povstal a ujal se vedení ve snaze o záchranu toho, co je nejcennější – tvojí rodiny.

Do výzvy je nutná registrace. Klikni na tlačítko níže.

Komentáře