Mužské vzory

Kdo jsou dnes mužské vzory, kterým fungují vztahy s ženou a dětmi v rodině? Když se teď zamyslíš, znáš nějakého muže ve svém okolí, který je šťastný a stále veselý? Víš o nějakém muži, který rozumí sám sobě a své roli?

Jaký jsi mužský vzor ty?

Jsi to ty nebo máš někde v okolí muže, na kterém jeho žena “doslova” visí, je s ním šťastná a jsou spolu v pohodě Někde takoví muži, kteří jsou mužskými vzory jsou, ale troufám si tvrdit, že jich bude poskromnu.

Bohužel jsme jako společnost „přijali“ konstrukt, že je naprosto v pořádku se v rodinách neustále hádat, křičet po dětech, používat psychické a fyzické násíli nebo být psychicky velmi často rozladění a nerozumět své roli muže nebo ženy. Je to bohužel „normalita“, která ale není vůbec normální…

Navíc jsme i v kulturní pasti toho, že na obrovském vzestupu je tlak na “bezpohlavnost” a umělé stírání rozdílů mezi mezi mužem a ženou. Jak se v tom může vyznat dítě, když na ulici nepozná, zda proti němu kráčí muž nebo žena? Já sám se věnuji problematice tradiční rodiny, kde je muž, žena a děti. V tomto zamyšlení, ponechávám stranou veškeré další modely soužití a také další pohlaví, protože mluvím o mužských tradičních vzorech.

Stačí se podívat na novodobé seriály a filmy, kde muži jsou velmi často zobrazováni jako looseři, sráči a slaboši (čest všem výjimkám).

Dokud to v sobě nevyřešíš, nemůžeš být vzorem

Pokud muž nemá vyřešené v sobě své mužství, projevuje se to v práci – slabý výkon a klesající schopnost soustředění. Ve vztahu s ženou je to často JEDNA VELKÁ EMOČNÍ HOUPAČKA. Sám v sobě možná často vnímáš prázdnotu, nejistotu a možná pořádně nevíš JAK to celé řešit a kde začít. Tomuto všemu bohužel přihlížejí děti a berou to jako základní rámec pro svůj život. A koloběh se opakuje. Možná je to i tvůj případ.

Dobrá zpráva je, že tento šílený vzorec se dá narušit. Dá se vystoupit z tohoto začarovaného kruhu. Jen je potřeba vědět JAK.

I proto jsme připravili II. KOCHferenci, kde účastníci uslyší 8 silných příběhů – zachráněná manželství, vyléčená deprese, nevěry, poražený démon gamblerství a mnoho dalšího. Pokud u toho chceš být, zapiš si datum 21. ledna 2024 a připoj se k 750 chlapů.

Komentáře