Mužem se narodíš, chlapem se stáváš

Jsme společně s Milanem Studničkou na našem pravidelném výjezdním zasedání. Každý rok takto vyjedeme na několik dnů do přírody a povídáme si o životě, našich projektech nebo naší nové připravované knize pro muže. Je tu vedle nás čilý 80 letý chlap o kterém vám chci napsat.

Je naprosto vitální, živý, stále se směje a jeho žena na něm doslova visí. Jsou spolu 45 let a mezi nimi to jiskří, jsou plní energie a je radost vedle nich být. Jmenuje se Honza a prožil toho fakt hodně.

Rozdíl mezi mužem a chlapem

Je úplným opakem průměrného vyhaslého muže důchodce, který je pod pantoflem svojí ženy a srší negativní energii. Takoví ti, co nadávají na všechno možné a být vedle nich je někdy fakt otravné, protože ta energie je prostě negativní, protože skoro všechno je snad problém.

Když jsme si s Honzou povídali, tak jen tak mimo řeči prohlásil, že mužem se rodíme, ale chlapy se musíme stát.

Chlap umí pracovat se strachem

A to je přesně ono. Aby muž se pochlapil, potřebuje překonávat překážky, čelit vnitřním démonům a HLAVNĚ se nesmí bát své ženy.

V naší společnosti je spoustu mužů, ale jsou často ztracení, neví či jsou, či jaká je jejich role. Proto jim to doma nefunguje a mají vedle sebe často naštvanou ženu a děti jim skáčou přes hlavu i když se je snaží křikem „uzemnit“.

Proto je tak vzácné vidět chlapa, který žije a raduje se ze života. Kdy má za sebou reálné výsledky v životě a srší pozitivní energii. Je to neskutečně osvěžující. Povídáme si tu s nim a je radost vidět radostného 80 letého staříka, který má selský pohled na život a takovou tu životní moudrost.

Tohle chybí v naši společnosti. Moudří chlapi, kteří v sobě mají nadhled, pohodu, dokážou poradit ale i vyslechnout. Chceš být také takový chlap?

I proto jsme založili Klub odvážných chlapů. Je to naše „továrna na chlapy“, kdy chlapům každý týden dáváme výzvy z oblasti mužských témat, výchovy a vztahu s ženou. Navíc tam máme zkušebny, kde trénujeme komunikační dovednosti. Navíc podpora v Klubu je obrovská. Vytvořili jsme bezpečné prostředí, kde chlapi se mohou svěřit a zároveň získat podporu pro osobní změnu, která je tak potřebná.

Je to taková prevence, aby chlapi nebyli takoví staří naštvaní bručouní, ale naopak aby byli moudří chlapi plní energie a rozdávali ji na všechny strany a hlavně se nenechali uklovat svými ženami, jak to v mnoha případech je. Klub odvážných chlapů je momentálně uzavřen. Otevíráme ho jednou za čas a to pouze našim zákazníkům.

První krok, jak být chlapem

A co můžeš udělat pro sebe ty? Například se podívat na můj webinář žena mi neustále něco vyčítá, protože výčitky jsou jedním z nejčastějších problémů, které chlapi ve vztahu mají.

Komentáře