Milenec

nevěra

Často se na mě obracejí muži, kterým jejich rodinný život zkřížil milenec. A já jim pokládám otázku „Buduješ nebo se vezeš?“ To je otázka na tělo, na kterou by si měl upřímně odpovědět každý muž.

Velice často vidím, jak muži se vezou v kolejích nefunkčních vzorců, které si odnesli z dětství. Takoví muži přicházejí ke mně na konzultace a jsou často celí zbití. Zbití životem až je jim mnohdy do pláče, že se jim rozpadla rodina.

Zbyly jim mnohdy oči pro pláč, protože…
…jejich žena si raději našla milence, než aby intimnosti sdílela s nimi
…jim žena utekla s dětmi raději pryč od nich, aby od něho měla klid, i když to pro ni mnohdy znamená obrovskou životní nejistotu
…ztrácí své děti. Často vůbec nechápou, jak k nim přistupovat a komunikovat tak, aniž by v nich nevytvářeli odpor

Milenec je vždy ochotný…

Bohužel tito muži se velkou část života vezli v kolejích těchto nefunkčních vzorců – nechávali to vyhnít, nekomunikovali, nerozuměli ženě, nevěděli jak řešit konflikty a raději utíkali do práce, do hospody, k pornu nebo do virtuálního světa. Dlouhá léta neslyšeli časté volání ženy o změnu, nebo se sami styděli si říct si o pomoc.

A díky tomuto přístupu velice často dojeli do cíle, který vůbec nechtěli. Rozvod. Rozchod. Rozpad rodiny. Odcizení dětí. Životní selhání, vyhoření, prázdnota…

Je třeba NĚCO dělat jinak

V ten okamžik muži velice často začnou vnímat, že je třeba NĚCO dělat jinak. Že je třeba přistupovat k životu JINAK. Že je třeba změnit přístup k sobě, k ženám a k dětem. V ten okamžik jsou schopní naslouchat.

V ten okamžik jim dojde, že skoro celý život byli v jakémsi spánku a najednou se probudí.
To, co všichni tito muži mají společné je, že chtěli vybudovat rodinu, chtěli mít klid a domácí pohodu. Ale vůbec nevěděli, jak tu pohodu vybudovat. Protože ty staré vzorce prostě nefungují. Kolik z nich mělo odvahu si položit onu otázku – co dělám špatně? Kdo jsem byl a kým budu za deset let?

Budování rodinné pohody vyžaduje odvahu postavit se čelem strachu z ženských emocí. Vyžaduje přijmout fakt, že žena má svůj příběh, který může zcela zásadně ovlivňovat fungování domácnosti a výchovu dětí.

Budování rodinné pohody vyžaduje konstantně otevírat životní témata nejprve sám se sebou, následně s ženou (i s dětmi). Máš, chlape, na to koule? Dokážeš si představit, co všechno to obnáší?

Budování rodinné pohody vyžaduje tvoji pozornost. Ženu nezajímá, kolik stresu jsi v práci prožil, děti to nezajímá už vůbec. Oni potřebuji muže, o kterého se mohou opřít, důvěřovat mu a z celého srdce milovat. Máš odvahu to přijmout?

Budování domácí pohody vyžaduje čas. Rodinná pohoda se nevybuduje přes noc. Přesto nás společnost mnohdy tlačí do instantnosti – „Klikni zde a ihned nakoupíš“. „Dej si tento prášek a vše bude v pořádku.“ Chceš být jednoduchý pro sebe a své okolí?

Nepřeju žádnému chlapovi rozpad rodiny, aby o jejich ženu pečoval milenec. Vím, jaké peklo to dokáže způsobit (hlavně dětem). Chlape, pojď vybudovat sebe jako muže, abys mohl vybudovat domácí pohodu (společně se svojí ženou). Jde to!

Máš to doslova ve svých rukou

Jako Neo v Matrixu si musel vybrat modrou, nebo červenou pilulku, i ty si teď můžeš vybrat.

Povezeš se nadále na vlně nefunkčna, nebo konečně jednou pro vždy začneš budovat svůj život beze strachu a nejistoty? zjisti, co můžeš udělat hned pro to, abys zažíval místo nefunkčního vztahu krásný a radostný vztah se svojí partnerkou. Klikni na tlačítko níže a odhal, jak zachránit vztah.

Komentáře