Jak zachránit manželství

Jak zachránit vztah

Vztah lze přirovnat k zahradě, kterou je třeba pečlivě opečovávat, aby mohla prosperovat a plodit. Podobně jako zahrada potřebuje pravidelnou péči, vodu, slunce a občasné prořezávání, i vztah vyžaduje pozornost, lásku, pochopení a občasné řešení problémů.Je vždy lepší pečovat než se pak ptát, jak zachránit manželství.

Co dělat, aby vztah fungoval?

Pokud víme, co naše zahrada potřebuje, můžeme očekávat bohatou úrodu plodů, které nám přinášejí radost a spokojenost. Stejně tak, když vím, co mám ve vztahu dělat, aby prosperoval mohu se těšit z intimity, vzájemného porozumění a lásky, která nás obohacuje.

Na druhou stranu, pokud nevěnujeme zahradě dostatečnou péči, nevíme, jak správně hnojit, zavlažovat či ji chránit před škůdci, postupně začne chřadnout. Rostliny mohou zvadnout, plody nebudou chutné, a co je nejhorší, můžeme ztratit celou úrodu.

Podobně v případě, že ignorujeme potřeby vztahu nebo v manželství, nekomunikujeme otevřeně, nedáváme si vzájemně pozornost nebo neřešíme vzniklé problémy, vztah začne postupně upadat. Nedostatek péče a porozumění může vést k odcizení, neshodám a v konečném důsledku i k rozpadu vztahu.

Jednoduše řečeno, pokud se naučíme, co naše „zahrada vztahu“ potřebuje, a budeme tuto péči konzistentně aplikovat, můžeme se těšit z vztahu, který je plný lásky, radosti a spokojenosti, stejně jako z bohaté a chutné úrody z naší skutečné zahrady. Naopak, nedostatek znalostí nebo zájmu o udržování zdravého vztahu může vést k jeho postupnému zániku a ztrátě všeho, co mohl nabídnout.

Z moji praxe s muži se opakovaně setkávám s tím, že muži při záchraně vztahu dělají celou škálu chyb v komunikaci s ženou a díky tomu “ujišťuji” ženu v tom, že to nemá smysl. Je to jako kdyby v zimě chtěli zalévat zahradu = jednoduše dělají nesmyslné věci (a o to víc je žena naštvaná).

Žena není muž

Je to základní chyba, kterou muži z moji praxi dělají = dívají se na ženu jako na muže. A pro mnoho mužů, kteří toto pochopí se otevírá nový prostor pro řešení partnerské krize. Muži, kteří to pochopí mají z moji zkušenosti obrovskou šanci na to, jak zachránit manželství nebo svůj vztah. Protože jednoduše pochopí, jak přistupovat k ženě jinak (a tím i učí ženu, aby ona k němu přistupovala jinak).

Více do detailů to rozebírám na mém webináři zdarma Jak zachránit vztah. V něm popisuju 3 kroky, které je potřeba udělat, aby záchrana vztahu byla úspěšná. Tyto kroky vycházejí z mého profesního i osobního života a ukázaly se jako klíčové pro mnoho párů, kterým jsem měl čest pomoci.

Registruj se a pojď pochopit jak na to. Pojď být tím pomyslným zahradníkem, který VÍ jak na to. Klikni na tlačítko níže a zjisti, co dělat jinak, aby se tvoje rodina nerozpadla.

Komentáře