Co je blacklist ženy?

Abychom pochopili, co je blacklist ženy, je třeba pochopit rozdíl mezi muži a ženami. V nás chlapech je geneticky zakódovaná rivalita, v ženách je spolupráce.

My se popereme do krve, vynadáme si a za dva dny jsme zpátky kámoši, bavíme se a život jde dál a už se k tomu tématu nemáme potřebu vracet (pokud jsou to ještě chlapi a ne zženštilí muži).

Proč je důležité, aby každý chlap pochopil, co je blacklist?

U žen to takto zpravidla nefunguje. Možná si vybavíte, když se dvě ženy rozhádají, bývá to mnohdy na celý život…Ženy obecně dávají mnohem větší důraz na „čistotu“ vztahu.

Krásně je tento rozdíl vidět v partnerských vztazích. Jsou témata, která muž velice často pustí z hlavy a vůbec je neřeší. Na druhou stranu pro ženu jsou to mnohdy témata, která dlouhou dobu zůstávají v ní.

Pamatuji si jednou u večeře, když moje mamka z ničeho nic vytáhla, že jí taťka před 20 lety (!!!) vůbec nepodpořil, když si hledala novou práci. Ona byla plná emocí a zcela konkrétně popisovala danou situaci, a on vůbec netušil, která bije.

To je právě Black list v praxi.

Kdo to nezažil, ať zvedne ruku.

Nezpracovaná témata si žena velice často „ukládá“ na svůj seznam. Jsou to v podstatě nezpracované emoce v podobě nespravedlnosti, neférovosti nebo toho, že jí bylo ublíženo (z jejího úhlu pohledu).

A tento seznam přispívá k její nespokojenosti, kterou pak žena může projevovat zvýšenou emocionalitou, výbuchy, rozladěností, dusnem, smutkem, napětím, nechutí k sexu atd.

O co se může jednat?

  • Že jí na svatbě neřekl, že jí to sluší ona tu emoci má v sobě.
  • Že jí slíbil, že bude chodit domů z práce v 15 hodin a chodí v 17 a toto se děje opakovaně.
  • Že jí slíbil, že doma opraví dveře a už 7 měsíců na to „zapomíná“ a jí sere vrzání těchto dveří.
  • Že jí slíbil dovolenou v Karibiku a místo toho se šli projít k Mácháči.
  • Že pochválil jinou ženu před ní a na ní „zapomněl“.
  • Atd atd atd.

Průser je v tom, že pokud muž svojí ženu nevnímá a neotevírá životní témata, tak často ani nemá tušení, že v ženě toto všechno je. Jen pozoruje, že žena je rozladěná, naštvaná a často vůbec netuší, proč to tak je a jakou roli v tom hraje on.

A velice často chlapi zvolí útěk před těmito emocemi, protože jsou nepříjemné, co si budeme povídat. A ženy jsou schopné tato témata vytahovat jako pomyslné králíky z klobouku.

Proto jednou z úloh muže je tento Black list vyčistit a pak tam nic nepřidávat!

Pro mě toto zjištění bylo neskutečně objevné a život měnící. Neplnění ženského Black listu může mít za následek radostnou ženu, která miluje svého muže, uznává a chce se s ním neustále milovat. 🙂 A který chlap by to nechtěl? 🙂

Chlape, pokud tě pronásledují výčitky a nechceš rozpad rodiny, přijď na živou výzvu, kterou startuji 27. května. Bude dostupná zdarma do 1. června.

Komentáře