Holčičí deník

Zdravím všechny táty,

máte doma dcerku ve věku 8 až 15 let? Chci vám dát tip na dárek, se kterým u ní zaručeně zabodujete! Na všechny tajnosti, postřehy, trápení i radosti je tu Holčičí deník!

Možná, že dívčímu světu tolik nerozumíte (pochopitelně – vždyť jste chlapi). Ale jako správní tátové chceme pro dcery to nejlepší. Tak proč právě tento deník? Proč nestačí koupit obyčejný sešit s poníkem nebo jednorožcem? Protože tento má duši. Stojí za ním nerozlučné kamarádky, Veronika a Lea, které se rozhodly vytvořit zápisník pro holky, jako jsou ony. Každá do deníku vnesla to, v čem je dobrá. Veronika vymyslela všechny texty a myšlenky, Lea mu dodala grafickou tvář.

V počátku to byla jen myšlenka Verči, mé dcery. Když jsem psal knihu Restart muže s mým kamarádem Milanem Studničkou, hodně se zajímala a ptala. Zanedlouho se domluvila s Leou, dcerou naší grafičky, a pustily se do intenzivní práce.

Společně stvořily úžasné dílo, které jsem se rozhodl podpořit. Najdete v něm kapitoly o rodině, kamarádech, budoucnosti a další důležitá dívčí témata. A především 365 (nedatovaných) kolonek na zápisky z každého dne.

Holčičí deník je takový papírový přítel, kterému se mohou svěřit s čímkoli. Učí je přemýšlet o životě a zamýšlet se nad tím, co prožívají. Díky zapisování si mohou navíc zlepšit své dovednosti v komunikaci a sebekontrole.Zároveň jim deník pomáhá uvědomit si všechny úžasné věci a dění kolem nás. A především – jsou to jejich vzpomínky, ke kterým se jednou budou rády vracet. Takové, na které by časem nejspíš zapomněly.

Deník je skvělý pro každou holku. Dejte i té své možnost napsat svůj vlastní příběh a vydat se na cestu za poznáním sebe sama.

Sláva Černý