MILAN STUDNIČKA

Spoluzakladetel projektu, psycholog

mŮJ PŘÍBĚH

Svůj podrobný životní příběh jsem popsal na stránce Dovychovat.

Každopádně z hlavních věcí bych uvedl, že jsem díky špatným rozhodnutím, nezkušenosti a naivní důvěře dvakrát v životě přišel o veškeré finance. Také jsem přišel o dům a rozpadlo se mi první manželství, ze kterého mám ovšem úžasného syna.

S odstupem času mohu říct, že to bylo pro můj rozvoj to nejlepší, co mě v životě potkalo. Získal jsem neskutečné zkušenosti v tom, jak pracovat se svými strachy, emocemi, jak si udržet nadhled a nepodělat se z neúspěchu. Ani dvě vysoké školy, které jsem vystudoval (FTVS UK a FF UPOL), ani psychoterapeutický výcvik a další kurzy, které jsem absolvoval, mě toho nenaučily více.

Do roku 2004 let jsem se mimo jiné věnoval sportu (basketbal, americký fotbal, boby), pak jsem ukončil sportovní kariéru a začal se věnovat práci a mému synovi.

Moje současná žena je Olinka Studničková Šípková, se kterou společně připravujeme kurzy a semináře pro ženy.

Mými obrovskými učiteli byli velikáni naší historie (Sókrates, Lao-c, Ježíš, Buddha, Krishnamurti, Tolstoj, Rousseau, Voltaire), můj táta i můj syn. Od všech jsem se učil, jak žít opravdový smysluplný život v radosti.

Pomáhám lidem najít svou životní radost
V roce 2017 jsme se Slávou Černým založili společnost Dovychovat s.r.o., začali dělat on-line kurzy ohledně osobního rozvoje a výchovy dětí. Zároveň mám v Praze na Malé Straně svou psychologickou praxi, které se věnuji 3 dny v týdnu. 

Doposud jsem napsal knihy:

Další knihy jsou ovšem na cestě.